22 Şubat 2014 Cumartesi

Fit Hit: D-Fuse - Everything with you ( Guy J Remix)


Selam! Bu blogda bu kadar uzun post yapmamam bir ilk sanırım ama yeni ve yoğun bir işle, hayatı senkronize etmeye çalışmak biraz zaman alıyor. Bu şarkıyı, koşarken ve genelde ne zaman dinlesem içimi bir hoş ediyor, umarım siz de beğenirseniz :).

13 Şubat 2014 Perşembe

Direnç bandıyla ( Resistance band) 10 dk

Merhaba :) Kusura bakmayın bir süredir yazamadım ama bazılarınızın bildiği gibi ben artık tam zamanlı iş hayatına, yeni bir işle dönüş yaptım. Bugün 4. günüm olacak ve tabi yeni düzene alışmak biraz zaman gerektiriyor ancak adaptasyon zamanımı mümkün olduğu kadar kısa tutmakta kararlıyım :) Bu yazıyı da, ofise gitmeden önce yazıyorum ancak blogların devamı için ne yapılması gerekiyorsa yapmaya hazırım ;).

Temiz beslenme geçen haftalarda Spenny'nin eve dönüş kutlaması, 3 doğum günü kutlamasıyla birleşince biraz darbe alsa da, yemek ve spor düzenimi devam ettirmeye çalışıyorum. Dün işten önce sabah erken kalkıp koşmayı denedim, bundan sonra buna devam eeceğimi sanıyorum.

Bana daha önce mail atan bir okuyucumun isteğiyle bu post biraz şekilleniyor, kendisi elastik bantlarla yapılabilecek egzersiz videosu sormuştu. Önce biraz direnç bantlarından bahsedelim derim. Güç antrenmanı deyince pek çoğumuzun aklına ağırlıklar ve çeşitli makineler gelse de, direnç bantları da aslında bize bu ikisinin sağladığı faydaları sağlayabilir. Direnç bandı kas gücü ve dayanıklılığı arttırmak için kullanılan araçlardan bir diğeri.  Genelde 2 çeşidi oluyor, ya kauçuktan bir lastik veya  iki ucunda tutacak yeri olan elastik bir ip şekilinde oluyorlar. Bu iki formunda farklı direnç seviyeleri var, kendi performansınıza veya ne kadar çok çalışmak istediğinizle doğru orantılı olarak seçiminizi yapabilirsiniz.

6 Şubat 2014 Perşembe

Fırında hindistan cevizli kabak


Patates temiz beslenme kurallarına uyan bir yiyecek değil, dolayısı ile patatesli öğünler benim kaçamak yemeklerimde yer alıyor artık :( . Geçenlerde patates kızartması alternatifi olarak bu tarifi yaptım. Lezzetli olmasının yanı sıra, çabuk ve kolayda. Bence çocuklar da, bayılır ;) .

3 Şubat 2014 Pazartesi

Ocak ayı değerlendirmesi
Güzel haftalar :) Aralığın son günlerinde, yılın bitişiyle bazı kararlar alınır; spora başlayacağım, daha sağlıklı besleneceğim, kendime zaman ayıracağım, daha çok seyahat edeceğim, daha pozitif olacağım vs vs. Bazen bu kararlar uygulanır, bazen unutulur gider. Bugünkü yazımızın konusu benim aldığım kararlar doğrultusunda, yağ oranı düşürme operasyonunun gidişatını sizlerle paylaşırken, bir yandan da sizlerin ilk ay sonunda nasıl gittiğinize bir bakmak :). Başlayalım mı?

2 Şubat 2014 Pazar

Dün nasıl 24 km koşamadım? :)


Dün aklımda 24 km koşmak isteğiyle çıktım evden ancak hesaba katmadığım bazı etkenler sebebiyle düşündüğümü gerçekleştiremedim. Belgrad Ormanı'na araçsız ulaşmak zor, dolayısı ile sevgili arkadaşım Kıvanç' ın da beni dürtüklemesiyle, cumartesi günü ormanda koşuları olan ve destekçisi olduğum Adım Adım grubuyla ormana gitmeye karar verdim.  Sistem benim düşündüğümden farklıydı, bir noktada buluşuluyor ve arabası olanlar olmayanları ormana ulaştırıyordu, ben de sağolsun AKUT destekçisi Nihat Bey'in aracıyla ormana vardım, buradan da kendilerine teşekkür ediyorum :) .

Adım Adım'ın belirli zamanlarda takvimde yayınladığım 6k koşuları oluyor ama ben tabi  koşuya katılmak için her hangi bir başvuruda bulunmamıştım, göğüs numaram da yoktu. Yarışları saat 09:30'da başlayacakmış, daha yaklaşık 20 dk vardı, ben de 6 kmden daha fazla koşmak istiyordum, Kıvanç'la beraber önceden koşmaya başladım. Hava 5 derece ama orman her zaman daha düşük, kısacası hava buz. Kıvanç 2 km sonra falan yavaşladı, ben tek başıma devam ettim.  O zaten Adım Adım'la koşmak istiyordu, onları gördüğü yerde onlarla devam edecekti.


İlk turu bitirmeme yaklaşık 2 km kala Adım Adım'ın koşusunun başladığını gördüm, 1. turu tamamlayıp, geldiğim yolu geri dönüp ters yönde koşmaya devam ettim. Ancak kendimi o kadar uzun koşacak kadar da iyi hissetmemeye başladım, ayrıca eğer uzun kalırsam nasıl geri dönerim ki nin cevabını düşünmeye başladım. Havanın soğukluğunu da, iliklerimde daha fazla hissediliyordu. 2. turun bitmesine 1 km falan kala Kıvanç arayıp, arabadayız diyince kararımı verdim, onlarla geri dönüp, 24km hayalimi daha sonraya bırakacaktım.  Sonuçta ben ormanda 2 tur, 11,4 km koşmuş oldum.

Metro ile eve dönene kadar, üzerimde soğuyan terle nasıl üşüdüğümü size anlatamam ancak uzun süreden sonra ormanda koşabilmek her şeye rağmen güzeldi.


Yaşasın, iyi ki son dakikada, ekstra kat sağlayan o tişörtü de üzerime geçirmişim ;)

Tayt : Nike Running
Boyunluk, eldiven ( Clima warm) ve bere: Adidas
Mont/ Top: Nike Shield Flash
Ayakkabı: Nike Air Pegasus 30 + Shield

1 Şubat 2014 Cumartesi

Ormana gidiyoruz
Günaydın! Bu hafta biraz havadan, biraz zamanın uymamasından çok koşamadım ama biliyor musunuz ben koşmayınca özlüyorum. Bu sebeple bugün ayrıca özlediğim bir şeyi daha yapacağım. Birazdan Belgrad Ormanı'nda uzun bir koşu yapmaya gidiyorum. Uzun koşmaya, bir de ormanda koşmak eklenince değmeyin keyfime. Aklımda bir hedef var en uzun mesafem olan 21,5 km yi geçmek, gözüm 24 km de, bu da ormanda 4 tur eder. Bakalım soğuk havada, 24 km deneyimi nasıl olacak? 

Hadi siz de atın kendinizi dışarı, koşun, yürüyün, bisiklete binin. Yatakta geçirdiğiniz ekstra bir saatten bir fayda gelmez, benden söylemesi :) 

Güzel haftasonları :) 


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...