15 Nisan 2014 Salı

Plus Kitchen'da bir pazar


Merhaba :)  Bir batıp, bir çıkan karabatak hesabı, sonunda ortaya çıkıp yeni bir post yazabiliyorum. Runtalya fotoları "hala" editlenirken, asıl ben size yeni bir keşiften bahsedeceğim.
Pazar sabahı, hafta boyunca uzun koşu yapmak isteğiyle yanıp tutuşan bendeniz için yeni bir kişişel rekora şahit oldu. Ne kadar koşacağımı tam tasarlamadan çıkıp, bir 25 km devirip eve döndüm.:))  Eve döndükten sonra, bu mutluluğu güzel bir şey yaparak taçlandırmaya karar verip, kendime özel bir kahvaltı/ öğle yemeği deneyimi seçtim ve rotamı Trump Towers'daki Plus Kitchen'a yönlendirdim.Plus Kitchen'ı yaklaşık 1 ay önce ilk olarak Duygu'cuğumdan duymuştur. Ona gittiğim bir akşam, beni mutfağa götürüp cici kavanozlarını gösterirken, Trump'da açılan sağlıklı yiyecekler satan ve felsefesi olan bir dükkandan bahsetti. Anlattıkları ilgimi fazlasıyla çekip, bir ziyaret düzenlemeye o an karar versem de, iş ve ev alanımın içerisinde olmayan bu bölgeye gidişim ancak bu zamanı buldu.Plus Kitchen ferah, açık renklerden oluşan bir dekora sahip, sanki dünyanın başka bir büyük şehrinde bir yermiş gibi bir havası var.  Logosu ve renkleri bana Zencefit'i çağrıştırdığı için ayrı bir yakınlık da duymuş olabilirim :). Plus Kitchen'ı doğal, basit ve ilham verici bir yaşam biçimi olarak kabul ediyorlar. Sorumlu Derya Hanım'la biraz sohbet ediyoruz, felsefelerinden, ürünlerinden bahsediyor. Kendileri de böyle yaşadıkları için, bunu yansıtan  Plus Kitchen'ı açmışlar ve 1,5 yıllık bir çalışmanın ürünü olarak hayat geçmiş bu güzel konsept. Aslında üzerinde uzun uzun çalışılıp, düşünülüp, titizlikle tasarlandığını ayrıntılardan anlayabiliyorsunuz. Çorba, salata, meze, granola ve içeceklerin çoğu cam kavanozlarda sunuluyor. Her şeyin içinde ne olduğı, kalorisi, küçük etiketlerde yazıyor, dolayısı ile özellikle kalori sayanlar için işler çok daha kolaylaşıyor.


Çatal, bıçaklar tahta ve ürünlerin adının yazdığı tahta etiketlerin üzerinde, kalbin içinde made with.. yazıyor. Logoda da bulunan kalp burada her şeyin sevgi ile yapıldığının bir belirtisi gibi. Yiyeceklerde şeker yerine agave surubu tercih ediliyor. Her şey taze ve günlük hazırlanıyor, bu arada çevre duyarlılığı da büyük önem taşıyor.


Ben granola ve kişnişli yeşil mercimeği deniyorum, saat öğlen olmuş, ben 25 km koşmuşum ve açım :)  Zencefilli limonatam da, aldıklarımın yanında güzel gidiyor. Yemek bittikten sonra gözüm tatlılarda kalıyor ama yemiyorum, "bir başka sefere gelmek için bahanem olsun onlar da" diyorum.  Kavanozları isteyip istemediğimi soruyorlar ben de, bir daha ne zaman geleceğimi kestiremediğim için istediğimi söylüyorum. Kavanozlar temizlenip Japonya'dan gelen Furoshiki bağlama yöntemiyle kumaştan oluşturulan bir bohçayla bana veriliyor. Burada etiketler toplanıyor, plastik kullanılmıyor, kavanozları geri verdiğiniz takdirde 10. dan sonra size hediye veriliyor, kahvenizi özel tasarlanmış keepcup larda içerseniz ilk kahveniz ikram ediliyor, kısacası burada çevre ve devamlılık adına da güzel işler yapılıyor.


Tezgahın arka tarafında müşteriler tarafından büyütülen tohumları görüyorsunuz, isterseniz siz de tohum ve fideleri alıp evde veya bahcenizde de yetiştirebilirsiniz. Yine çevre dostu emayeden kaplar, cezveler ve fincanlar da köşeden size göz kırpıyor, dayanamayıp 2 fincan alıyorum.Atıştırmalıklardan neden almadığımı bilmiyorum ama onlar da bir dahakine edinmek üzere listeme ekleniyor.

Kısacası Plus Kitchen benim gibi yemeyi sevip, sağlıklı beslenmek isteyenlerin aklından geçenleri bir araya toplamış, çok keyifli bir yer. Bir sonraki şubenin Kanyon veya Nişantaşı'ında ( Umarım Nişantaşı olur) açılma ihtimalinin olduğunun müjdesini vererek, size burayı denemenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

3 yorum:

mercan dedi ki...

bir an evvel gitmek için sabırsızlanıyorum

Adsız dedi ki...

Ben sizi şans eseri buldum siteyi inceledim ve cok Sevdim kendi çabamla hamilelik Sonrası 15 kilo verdim 92 ile başladım şimdi 79 oldum daha vermeliyim dr gözetiminde diyet yapıyorum şeker hastalığı var şimdi evde yapabileceğim egzersizleri özelikle karın ile ilgili yardimci olursaniz çok sevinirim birde havuzda yapabileceğim hareketler şimdiden teşekkür ederim biraz uzun oldu denizaksoy79

Burcu Olgun dedi ki...

Mercan: Seveceksin :)
Adsız: Çok teşekkürler :) Ne güzel kilo vermişsin, temiz beslenme ve hareket ederek daha da çok vereceğine eminim. Dediklerini kendime not olarak alıyorum. Sevgiler :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...