15 Aralık 2013 Pazar

Soğuk havada koşmak mı? Bırrrr...


Soğuk havada koşarken nasıl giyinilir aslında benim bu blogu ilk açtığımda yazmak istediğim konulardan biriydi. Blogu Nisan'da açınca, havalar da düzelince bu kışa kaldı. Artık kar da yağdığına göre, bu postu hayata geçirme zamanı geldi diye düşünüyorum, siz ne dersiniz?

Düşük derecelerde koşarken giyinmenin önemini geçen kış ( Koştuğum ilk kışımdı) acı bir deneyimle, 1 hafta hasta yatarak anlayan bir koşucu olarak, bu yazımın yeni koşanları veya ilk kışlarını geçirecek olanları benim gibi bir tecrübeden kurtarmasını umuyorum ;) .

12 Aralık 2013 Perşembe

Mango salsa


Dışarıda kar yağarken ben sofralarınıza bir yaz esintisi getirmeye kararlıyım, kışı hiç sevmem de :))  Bu salatamsı, ızgara etlerin, tavuğun, hatta evde yapacağınız fajitanın yanında çok iyi oluyor.


Hazırlık süresi: 10 dk

Malzemeler:

1 mango, küp küp doğranmış

1 küçük kırmızı soğan, küp küp doğranmış

1 tutam maydanoz veya taze kişniş, doğranmış

1 küçük kırmızı acı biber (Chili), tohumları çıkartılmış, doğranmış

Sirke, zeytinyağı

Tuz

1 çay kaşığı kahverengi şeker ( İstenirse)

Yapılışı:

1. Mango ile ilgili küçük bir ipucuyla, küpleri çok kolay elde edebilirsiniz. Önce mangoyu ortadan ikiye ayırın. Ayırdığınız parçaları dikey ve yatay olarak kabuğu delmeyecek şekilde çizin. Sonra kabuğu elinizle üstten bastırıp, iç kısmını dışarı doğru itin. İçi açığa çıkan küp seklinde parçaları bıçakla kabuğundan ayırın. Buyrun size kolayca ve düzgünce elde edilmiş mango küpleri. Bunları karıştıracağınız  kaba koyun.

2. Diğer malzemeleri kaba ekleyin. Sirke, zeytinyağı, tuz ve şekeri damak zevkinize göre ayarlayın ancak asidik tadın önde olmasını sağlayın. Salatanız ekşi-tatlı bir tatta olmalı. Tüm malzemeleri iyice karıştırıp, servis edebilirsiniz.

Şimdi bunun yanında ne yapsanız ona karar verin, afiyetler :)

5 Aralık 2013 Perşembe

Çocuklar etrafta yokken..


Parkta çocuklar için yeni yapılan bölüm ne zamandır ilgimizi çekiyordu. Bir gün koştuktan sonra, değişiklik yapıp, bazı egzersizleri orada yaptık.  Demirlere tutunup, bacaklarımızı yukarı çekmeye çalıştık, inanın kolay  değil ama çok keyifli ;) Siz de spor salonlarına tıkılıp kalmayın, egzersizlerinizi farklı yerlerde yapın, açık havanın güzelliğinden yararlanın. Egzersiz yaparken eğlenirseniz size hiç bir zaman görev gibi gelmez :)
Üst: Adidas
Tayt (Yeni): Nike
Ayakkabılar: Asics Gel Kayano 19
Gözlük: Oakley

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...